top of page
Reading Glasses on Book

Szakmai utam

Tanulmányaim:

2013-2016: Pszichológia alapképzés (BA) - Pázmány Péter Katolikus Egyetem

2016-2018: Pszichológia Mesterképzés (MA) - Károli Gáspár Református Egyetem

2017:Pár és családterápiás képzés megkezdése

2018-2019: Autogén tréning relaxációs módszer elsajátítása (Magyar Relaxációs és szimbólumterápiás Egyesület)

2019-2022: Alkalmazott egészségpszichológiai szakképzés (Szegedi Tudományegyetem)

2023: Sématerápiás képzés megkezdése (Magyar Viselekdésterápiás Egyesület)

Szupervízorok: dr Vankó Tünde és Galgóczy Katalin

Alkalmazott módszerek

Sématerápia:

"A sématerápia segít véggigondulnunk, hogy mit miért teszünk. Hogy mikor és ki által jutottunk arra a meggyÅ‘zÅ‘désre, hogy az adott dolog éppen úgy van, ahogy hisszük, és milyen hatással lesz ránk, ha továbbra is ennek megfelelÅ‘en élünk. Segít letenni az olyan tanításokat és szokásokat, amelyek már nem szolgálnak minket, megérezni, hogy aktuálisan mire is van szükségünk igazán, és kitalálni, hogy azt hogyan tudnánk elérni."

- Vágyi Petra: Sémáink fogságában 

​

Az önismereti munka során kiemelt jelentÅ‘ségű megérteni, megismerni, milyen mintákkal, elképzelésekkel, hiedelmekkel és be nem teljesült szükségletekkel a lelkünkben vagyunk jelen. Ezek megismerése, megértése, gyógyítása, a belsÅ‘ gyermekünkhöz való kapcsolódás mind olyan eszközök, viszonyulások, melyek segítenek egészséges felnÅ‘ttként gondoskodni magunkról, kapcsolódni önmagukhoz és másokhoz, a világhoz.

 
 

Alkalmazott módszerek

Egészségpszichológiai tanulmányaimnak köszönhetÅ‘en pozitív pszichológiai szemléletben dolgozom, elsÅ‘sorban az erÅ‘forrásokra fókuszálva. Hiszem, hogy rengeteg énerÅ‘ és bátorság szükséges ahhoz, hogy valaki úgy döntsön, mer segítséget kérni, befelé figyelni, hallgatni, gondolkodni, és változtatni.

Egyéni vagy párterápiás munkánk során mindenképpen elÅ‘térben vannak azok a megküzdési módok, minták, amelyeket az életünk során elsajátítottunk, tágabb és szűkebb közegünktÅ‘l megtanultunk.

A rendszerszemléletben való gondolkodás lehetÅ‘vé teszi, hogy komplexen tekintsünk a belsÅ‘ történésekre, vágyakra és emberi működésmódokra, figyelembe véve környezetünkkel való kölcsöhatásunkat.

A kognitív, tudatos, és értékközpontú munka kiegészítéseként érzelmfókuszú, relaxációs és imaginációs technikák segítik, hogy tudattalan működéseinkhez, elfeledettnek hitt emlékeinkhez kapcsolódjunk, egyfajta érzelmi hídat képzezve az 'ott és akkor' és az 'itt és most' között.

 
In the Forest
bottom of page